Pobočky
Kontakt
POHOTOVOST NON-STOP
tel. 326 903 189

Klinika Brandýs n.L.
Telefon

326 903 189
326 303 632
Adresa
Pražská 76,
Brandýs n.L.
250 01
brandys@vetpark.cz

http://miledy.com.ua

Přístrojové vybavení


CT (počítačová tomografie)
CT dokáže, na rozdíl od RTG, pacienta zobrazit v příčných řezech ) – výrazně lépe se tedy v CT obraze lékaři orientují a veškeré patologie jsou zřetelnější a snadněji odlišitelné.

EKG 12ti svodové, kardiomonitor
(zvířata jsou při anestezii plně monitorována pomocí přístrojů)

K monitorování životních funkcí se používá:

-pulsní oxymetr
-monitor životních funkcí - monitoruje mimo jiné srdeční a dechovou aktivitu
-narkotizační přístroje kontrolují frekvenci a objem vydechovaného vzduchu a procento kyslíku ve vdechovaném vzduchu. V případě nutnosti zajišťují umělou plicní ventilaci.
-součástí vybavení je i centrální rozvod plynů na operační sály

RTG: Skiagrafie, skiaskopie
K RTG vyšetření používáme výkonný skiagafický přístroj, vyvolávací automat zajištující standardní kvalitu snímků, rtg stůl s mobilní clonou a plovoucí deskou.
Zelený i modrý systém vyvolávání. 2x skiaskopický přístroj s C-ramenem a 19cm zesilovačem.

USG
Vyšetření probíhají na universálním usg přístroji s barevným dopplerovským zobrazením a sondami 7.5 lineární, 5 konvexní, 3.5 konvexní a 3.5 sektorovou kardiologickou a s bioptickým příslušenstvím pro precizní odběry vzorků.

Inhalační anestézie, řízené dýchání. Bezpečná inhalační anesteze, zajistí spolu s monitorováním pacienta při operaci vysokou bezpečnost narkózy i u starých a nemocných pacientů.

na obou operačních sálech

Chiratom 400

elektrický skalpel se používá při operacích k řezu tkání nebo ke stavění krvácení drobných cév. Je na obou operačních sálech

Endoskopie
Endoskop je optický přístroj pro zobrazování vnitřních dutin. Provádíme endoskopická vyšetření rigidními i flexibilními endoskopy:

- flexibilní i rigidní bronchoskopie nám umožňuje vyšetření horních dýchacích cest, případně odstranění vdechnutého cizího tělesa, odběr bioptátů.
- gastroskopické vyšetření k diagnostickým i chirurgickým zákrokům v jícnu, žaludku, i k odstraňování spolknutých cizích těles a odběry bioptátů.
- colonoskopické vyšetření tlustého střeva
- cystoskopii - vyšetření močového měchýře větších fen

 

 

Laboratorní vybavení

Mikroskop Karl Zeis je přístroj sloužící k pozorování objektů příliš malých, aby byly viditelné pouhým okem. Slouží k vyšetřování krevních nátěrů, močového sedimentu, k cytologickému vyšetření. Mikroskop je nenahraditelný zejména v dermatologii – vyšetření kožních seškrabů na přítomnost parazitů, trichoskopie (vyšetření chlupů), vyšetření kožních otisků na přítomnost dermatofytových plísní, kvasinek a baktérií. )

Otoskop - Pomocí otoskopu je lékař schopen podrobně vyšetřit zevní zvukovod a bubínek

Přímý oftalmoskop - ruční přenosné zařízení se zabudovaným osvětlením umožňující očnímu lékaři jednoduché vyšetření sítnice.

Refraktometr - slouží k měření hustoty (specifické hmotnosti) tekutin, zejména moči.

Glukometr slouží k okamžitému měření hladiny glukózy v krvi. Důležitý je zejména pro diabetiky a pacienty s insulinomem.

Kryokauter

Kryochirurgie využívá rozrušení tkáně při hlubokém zmražení kapalným dusíkem, jedná se o účinou a šetrnou metodu odstranění například nádorů v dutině ústní.

Infuzní pumpy a injekční dávkovače slouží k přesnému dávkování infuzních roztoků nebo jiných léčiv aplikovaných do žíly.

Ortopedická vrtačka, vysokootáčková fréza, rozsáhlé instrumentárium, včetně čtyř kompletních ortopedických sad.

Automatický injektor slouží k podání kontrastní látky do žíly při CT angiografickém vyšetření.

Mikromotor NSK mio – je využitelný jako vrtačka kostí a zubní. Se speciálním násadcem se dá taky použít k leštění skloviny po odstranění zubního kamene ultrazvukem.

Woodpecker UDS-L je určen k odstraňování zubního kamene a ošetření kořenového kanálku.

Generátor kyslíku Mediline dodává vzduch s vyšší koncentrací kyslíku, než je koncentrace v ovzduší. Je mimořádně důležitý pro pacienty s akutním srdečním selháním a pacienty s dechovými obtížemi (pneumothorax, astma..).

Sterilizace je zajištěna špičkovým desinfekčním programem celé kliniky, strojovým čištěním podlah, rozmístěním germicidních zářičů, autoklávováním i horkovzdušnou sterilizací podobně jako v humánní medicíně.
Inkubátor

Další foto
Celý článek | Autor: administrator | Informační e-mailVytisknout článek

?>

Obsah těchto webových stránek je chráněn autorským zákonem a jakékoliv kopírování textů či fotografií není bez souhlasu majitele možné. Copyright 2008

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server